Jdi na obsah Jdi na menu
 


ZAJÍMAVOSTI

Vítejte v rubrice Zajímavosti. Dozvíte se tu hodně zajímavých informací o kriminálkách i o jejich hercích. Vše je pravda a my sami jsme se několika věcem hodně divili. 

V druhé řadě CSI Miami se objevil rapper Xzibit (Avin Nathaniel Joyner) a zahrál si jak jinak než znovu rappera.

 

Úvodní píseň u všech kriminálek nazpívala skupina The Who a jmenují se We Won't Get Fooled Again (CSI Miami), Who Are You? (CSI Las Vegas) a Baba O'Riley (CSI New York). Skupina The Who se náhodou objevila i v populárním seriálu Simpsonovi.

David Caruso (Horatio Caine) si ve thrilleru Session 9 z roku 2001 zahrál s Paulem Guifoylem (Jim Brass). Dokládám proto fotografii a video z filmu Session 9.

 

David Caruso a Paul Guifoyle v thrilleru Session 9

Tvůrce a producent CSI Las Vegas Anthony E. Zuiker si od začátku kladl podmínku aby se seriál odehrával právě v Las Vegas, protože se tu nachází největší CSI laboratoř v USA (první je středisko FBI v Quanticu ve Virgínii).

 

Příjmení Grissom si vybral sám herec William L. Petersen podle astronauta Gusa Grissoma. Petersen je velkým fanouškem amerického vesmírného programu.

Milovníky režiséra a herce Quentina Tarantina určitě potěší dva díly, které sám režíroval a jsou to ze CSI Las Vegas z 5. řady Oběma nohama v hrobě (1. část a 2. část).

Anthony E. Zuiker tvrdí, že by CSI Las Vegas musela mít 30 sérií aby vznikl podle ní celovečerní film.

V CSI Las Vegas v 6. řadě v 13. dílu (Kiss Kiss, Bye Bye - Sbohem a polibek) si zahrála herečka Faye Dunavay, jež si zahrála po boku herce Jacka Nicholsona či Marcella Mastroianni.

Pokud jste tento díl viděli, tak jste mohli na začátku zahlédnout herce a zpěváka  Deana Martina, který hrál ve spoustě amerických filmů, např. v Letišti. Byl zfilmovaný podle stejnojmené knihy od Arthura Haileyho. Tento herec se na začátku mihl na nějakém boxu. Pokud ho znáte, určitě si ho všimnete.

V 24. díle páté řady Oběma nohama v hrobě si střihl roli i známý herec Tony Curtis (Útěk v řetězech, Někdo to rád horké, Bostonský případ).

V CSI Miami v 3. řadě 1. dílu odešel z týmu Tim Speedle (Rory Cochrane) tak, že zemřel při přestřelce, ale vrátil se ještě v podobě vidiny Erica Delca (Adam Rodriguez) v 6. řadě 4. dílu s názvem Bang, Bang, Your Debt.

V CSI New York chtěli producenti původně jako titulní postavu mít detektiva s italskými kořeni Ricka Calucciho, kterého měl ztvárnit  Andy Garcia. Ten, ale nakonec odstoupil.

Podle producenta Anthonyho E. Zuikera nebyl herec Eddie Cahill první volbou pro postavu newyorského vyšetřovatele Dona Flacka. Když však přišel na konkurz jako jeden z posledních, tvůrci okamžitě věděli, že on je ten pravý.

V kriminálkách hráli také herci ze známého seriálu Ztraceni, mezi nimi například Emilie de Ravin (v seriálu Ztraceni Claire Littleton) nebo Ian Somerhalder (Boone Carlyle).

Producent a tvůrce Kriminálky Las Vegas Anthony E. Zuiker si od začátku kladl podmínku, že seriál se má odehrávat v Las vegas, neboť se tu nachází druhá největší kriminalistická laboratoř ve Spojených státech. Největší se nachází ve středisku FBI ve Quanticu (Virgínie, USA).

Marg Helgenberger je na 2. místě v pořadí nejlépe placených televizních hereček. Vydělává 390 000 dolarů (cca 7 500 000 Kč) za jednu epizodu.

Epizodu 8x16 Two and Half Deaths (Dvě a půl smrti) z Kriminálky Las Vegas napsali autoři seriálu Dva a půl chlapa Chuck Lorre a Lee Aronsohn na základě dohody, kdy jejich protějšky z CSI napsali scénář k epizodě Dva a půl chlapa 5x17 - Fish in a Drawer (Ryba v šuplíku).

Na Grissomově stole je občas vidět fotografie známého producenta Jerryho Bruckheimera.

V roce 1999 odmítla seriál Kriminálka Las Vegas stanice ABC s tím, že pro průměrného diváka je moc zmatený.

Do role kriminalisty Gila Grissoma byli zvažováni John Malkovich nebo Kurt Russell.

I když se Kriminálka Miami odehrává v Miami, ve skutečnosti se natáčí v El Segunde a Los angeles, kde se nachází i budova laboratoře (viz stránka Budovy CSI). V samotném Miami se kvůli počasí točí jen pár dní do roka a to hlavně exteriéry a pohledy na město ze vzduchu.