Jdi na obsah Jdi na menu
 


Města

Všechny kriminálky sídlý ve třech městech - Las Vegas, Miami a New York. Ale co o těchto městech víme? Pojďme tedy na menší prohlídku do měst, kde vznikají tak oblíbené kriminálky.

Las Vegas

Las Vegas

První seriálová kriminálka sídlí v Las Vegas, v největším nevadském městě a v městě plném hPečeť Las Vegasazardů, peněz, kasín a hlavně vražd. Hodně vražd je konaných právě kvůli hazardu. Rok co rok sem chodí utrácet nejbohatší lidé světa. Las Vegas má rozlohu 182,43 km² na níž v roce 2005 žilo celkem 575 973 obyvatel. Bylo založeno roku 1905. v té době si zde mafie libovala. Las Vegas opustila až někdy v 80. letech. Je tu velký počet fantastických hotelů. Najdete zde různé kouty svVlajka Las Vegasěta např. New York, Paříž nebo Řím. Nejvíce ožívá město v noci. Velmi zajímavá a krásná je světelná show na Fremont Street kde se obrázky mění nepřetržitě celou noc. Kasína jedou naplno a lidé mají šanci vyhrát za 5 dolarů až 200 dolarů. Na začátku jsem se zmiňoval o zločinosti tak se k tomu trochu vrátím. V Las Vegas je kriminologické oddělení (laboratoře), jenž je druhé nejvytíženější v celých Spojených státech.

Předměstí Las Vegas

Hotel Treasure

Lasvegaský New York v popředí s horskou dráhou New York New York

Lasvegaská Paříž

Lasvegaské Benátky

Fremont Street (video projekce, která je po celé délce ulice)

Fremont Street

Fremont Street

Las Vegas

Automaty v Kasínu

_________________________________________________________

Miami

Miami

Miami jePečeť Miami největší město na jihovýchodě Floridy. Jeho metropolitní oblast se rozkádá mezi bažinami Everglades a Atlantským oceánem. Miami má rozlohu 143, 15  km² s 379 000 obyvateli ve vnitřním městě a s 5, 4 milionů obyvatel v Metropolitní oblasti. Počtem obyVlajka Miamivatel je to největší město v Miami-Dade County a sídlo okresu. K růstu obyvatel dochází především v posledních 50 letech kvůli emigrantům z Latinské Ameriky. Ti dnes tvoří 65% obyvatel města. Region má význam  mezinárodního finančního i kulturního centra. Proto bylo Miami povýšeno na město světa a spolu s Atlantou, Birmingham, Charlotte a New Orleans tvoří jeden z nejdůležitějších obchodních center v Southeastern ve Spojených státech.

Podnebí

Miami má tropické a suché klima. Město občas zažije krátké studené fronty během zimy, ale jinak vládne teplý nebo horký rok. Oblast nezažije mírná období. Rok se zde rozdělil na dvě šestiměsíční období. Mokré období, které je horké a vlhké, trvá od května do října. Hurikánové období se velmi schoduje s mokrým obdobím. Teplé období trvá zase od října do května a panuje zde teplé a poněkud suché období.

Miami v televizi a ve filmu

Je mnho televizních pořadů, které byly umístěny v Miami. Sporný Emmy vítězné drama Štípnutí/Tuck, situační komedie Jedinečná děvčata a poté ještě CBS, které natáčí CSI: Miami. To všechno se natáčí v Miami.

Miami

manhattanization

Little Havana

Miami

Miami v noci

Přístav v Miami

________________________________________________________________

Obrazek

New York

New York je nejvýznamější a nejlidnatější město ve Spojených státech amerických. Rozzkládá se na východním pobřeží země v jižním cípu stejnojmeného státu, u ústí řeky Hudson do Atlantského oceánu.                                                                    Vlastní město, sestávající z pěti částí (Manhattan, Bronx, Brooklyn, Queens a Staten Island), zaujímá rozlohu 800,31 km² a má 8 108 040 obyvatel (zaznamenáno v roce 2005).                                                                                                                   New YoPečeť New Yorkurk je hospodářskou metropolí Spojených států a centrem světového obchodu. Samo má roční hrubý domácí produkt kVlajka New Yorkuolem 500 miliard dolarů, což by z něj při pomyslném srovnání se státy světa činilo šestnáctou největší ekonomiku planety. Sídlí zde mnoho mezinárodních organizací, včetně OSN. New York je také znám jako město výškových budov, ačkoliv dnes se zde nenachází tolik mrakodrapů jako třeba v Asii.

                                                                                                           

Manhattan

Manhattan je jedním z pěti newyorských městských obvodů. Zároveň je územím shodný s okresem New York (anglicky New York County) amerického spolkového státu New York(anglicky New York County) amerického spolkového státu New York (anglicky New York County) amerického spolkového státu New York. Nachází se na ostrově Manhattan Island.  Představuje ekonomické i administrativní centrum New Yorku. Oblast je plná výškových budov, které se začaly stavět již po roku 1920. Nachází se zde mnohé z nejvyšších mrakodrapů světa. Od roku 1972 do 11. září 2001 zde stála tzv. „dvojčata“ Světového obchodního centra (anglicky WTC - World Trade Center), která byla však teroristickými útoky zničena. Od toho dne je opět nejvyšším mrakodrapem Empire State Building, který byl se svými 381 metry po 40 let nejvyšší budovou na světě.
Na Manhattanu na 83. ulici se nachází konzulát České republiky.

Bronx

Bronx je jediným obvodem New Yorku, který neleží na ostrově. Zároveň je jedním z okresů amerického spolkového státu New Yorku. Bronx slavný svou nejvyšší kriminalitou zéjména v 60. letech 20. století. Přepadnutí, krádeže aut, drogy a dealeři byli v jižní části města každodenní samozřejmostí. Jedná se o velice chudou čtvrť s rozsáhlou černošskou a hispánskou komunitou. V roce 2005 zde žilo přibližně 1,3 mil. obyvatel (48 % hispánci, 36 % černoši, 14 % běloši, 2 % ostatní).

Brooklyn

Brooklyn je nejlidnatější městský obvod New Yorku. Zároveň je územě shodný s okresem Kings amerického státu New Yorku.Brooklyn se rozvinul z malého, původně nizozemského města „Breuckelen“ a byl samostatným městem až do roku 1898, kdy se připojil k New Yorku. Měl 2 486 235 obyvatel (zaznamenáno v roce 2005).

Queens

Queens je rozlohou nejvetší částí New Yorku. Na jejím úzekí jsou dvě letiště. La Guardia v části Flushing a pro nás asi nejznámější Mezinárodní letiště J. F. Kennedyho (známého pod zkratkou JFK). Počet obyvatel je přibližně 2,2 miliónů. Polovina obyvatel je narozena v jiné zemi než USA. Na hřištích Flushing Meadows se pořádá tenisový US Open.

Staten  Island

Staten Island je okres amerického státu New York a zároveň jedna ze čtvrtí města New York i stejnojmenný okres. Počet obyvatel byl 443 728 (zaznamenáno v roce 2000) a 477 377 (zaznamenáno v roce 2006).

Mapa New Yorku

Kriminalita

Možná byste tomu nevěřili, ale New York je nejbezpečnější americké město s počtem obyvatel větším než 1 milion a čtvrté nejbezpečnější město s počtem obyvatel větším něž 500 000. Za posledních 12 let se kriminalita snížila o 75%. Počet vražd v roce 2005 byl nejnižší od roku 1963: za celý rok (2005) bylo spácháno 537 vražd, v roce 1990 to bylo 2 245. V roce 2004 bylo na 100 000 obyvatel spácháno 2 800 různých trestných činů. V Dallasu je to 8 960, v Detroitu 7 904 a v Phoenixu 7 402.

New York

New York

Manhattan

New York

Pohled na Manhattan z Empire State Building (381 m)

Pátá Avenue

Lenox Avenue

Socha Svobody

New York s WTC (World Trade Center - 417 m)

WTC

WTC ,,dvojčata

11. září 2001 - WTC zničena teroristy

11. září 2001 byly WTC (World Trade Center, česky ,,Světové obchodní centrum") zničeno teroristy ze skupiny Al-Quaida. Teroristé unesli dvě letadla, jimiž zničili horní patra obchodního centra. Událost byla vysílána celý den v televizích po celém Světě. Po 102. minutách se obě věže postupně zřítily. Na místu, kde stávaly obě budovy, bude stát tzv. Věž svobody, jež by měla být dokončena roku 2011. Věž má být vysoká podle roku podepsání deklarace nezávislosti Spojených států (1776 stop).