Jdi na obsah Jdi na menu
 


CSI tým z Miami

David Caruso (Horatio Caine)

David Stephen Caruso se narodil 7. ledna 1956 v New Yorku ve čtvrti Queens (New York, USA). Vystudoval Archbishop Molloy High School a vystřídal řadu zaměstnání. Když pracoval jako uvaděč v kině, objevil hDavid Carusoo hledač talentů, který ho přivedl k herectví. Kariéru začínal poč. 80. let v TV, kde se nejprve objevil jako rozhněvaný mladý vůdce irského gangu v detektivním seriálu Hill Street Blues (Poldové z Hill Street - ČTV), ale popularitu a Zlatý glóbus 1994 mu přinesla ústřední postava ryšavého detektiva Johna Kellyho v prvních dílech kriminálního seriálu NYPD Blue (1993, Policie - New York - ČTV). Ve filmu na sebe upozornil úlohou citlivého námořní pilota Toppera Danielse, který se při výcviku málem utopí, v armádním dramatu Důstojník a gentleman (r. T. Hackford). Se svou vysokou figurou, rezavými vlasy a výrazným newyorským přízvukem se stal oblíbeným představitelem mužů zákona a zločinců: psychopatický gangster Mercury v melodramatu Čínská dívka (r. A. Ferrara); drsný policista z protidrogového oddělení Dennis Gilley, pronásledující narkotikového bosse (Christopher Walken), v akčním kriminálním dramatu Král New Yorku (r. A. Ferrara); chicagský policista Mike, jehož parťák (Robert De Niro) konečně propadne lásce, v kriminálním melodramatu Vzteklej Pes a Glorie (r. J. McNaughton).¨Největší příležitost zatím dostal v kriminálním dramatu Polibek smrti (r. B. Schroeder), remaku stejnojmenného klasického snímku (1947), v němž vytvořil hlavní roli newyorského zlodějíčka Jimmyho Kilmartena (původně ho hrál Victor Mature), který se po propuštění z vězení rozhodne pomstít svým někdejším spolupachatelům. Z druhého manželství s herečkou Rachel Ticotinovou (1983-87) pochází dcera Greta. Od 1996 je ženatý s Margaret Buckleyovou.

Horatio Caine

Místo narození: Miami (Florida, USA)
Datum narození: 7. 4. 1960
Hodnost: Poručík
Oslovení: Horatio, H

Hlava vyšetřHoratio Caineovací laboratoře v Miami-Dade, soudní analytik a bývalý důstojník pyrotechnické čety. Jméno Horatio mu rodiče dali podle jejich oblíbeného spisovatele Horatia Algera. Po vystudování vysoké školy šel přímo na policejní akademii. Ale tam se nudil. Chtěl řešit zločinné případy. Na univerzitě dostane diplom z chemie a přejde do CSI. Než se Horatio přestěhoval do Miami, tak pracoval v New Yorku. Byl tam, aby vypátral vraha své matky - zabil ji jeho vlastní otec. Avšak to pro něj taky nebylo ono, a tak šel pracovat jako důstojník do Explosive Ordnance Disposal v Miami.  Později mu Megan Donner, tehdejší velící CSI týmu předala velení nad laboratoří. V 6. řadě se dokonce objevuje Horatiův syn Kyle. Horatio v 21. dílu 6. řady (Going Ballistic) nastraží svou smrt aby zmátl dva nebezpečné muže, kteří proti němu jdou.

Khandi Alexander (Dr. Alexx Woods - do 6. řady)

Narodila se 4. září 1957 v New Yorku (New York, USA). Vystudovala Queensborough Community College.Delší dobu spolupracovala s Khandi AlexanderWhitney Houston, když jako choreografka pomáhala organizovat její zahraniční turné. Khandi Alexander hraje v kriminálce Miami mladou vědkyní se specializací na DNA, Alexx Woods. Její hlavní prací v týmu je zjišťování příčin smrti a komunikace s postiženými. Khandi na tolik kolik jí je nevypadá. Ti co se koukají na Kriminálku Miami určitě Khandi znají. Je známá především televizními rolemi.Hrála např. v seriálech "Pohotovost" nebo "Zákon a pořádek".Hrála také ve filmu "Něco na té Mary je", objevila se i v muzikálech na Broadway, třeba v muzikálu "Chicago".

 
 

Emily Procter (Calleigh Duquesne)

 Emily Mallory Procter se narodila 8. října 1968 v Raleigh (Severní Karolína, USA). Když jí byly dva roky její rodiče (William a Barbara) se rozvedli. Emily odpromovala na škole Ravenscroft ve svém rodném městě. Poté co vystudovala žurnalistiku a tanec na univerzitě ve Východní Karolíně, předpovídala počasí na televizní stanici WNCT v Greenvillu. Původně chtěla Emily studovat divadelní herectví na univerzitě ve Východní Karolíně,Emily Procter avšak tehdejší děkan (ředitel) tohoto oboru jí řekl, že jí chybí něco k tomu, aby se stala herečkou. Podle Emily, to ale však spíš bylo jako nakupnutí k tomu stát se herečkou za každou cenu.
Když se odstěhovala do Las Angeles, její otec jí zaplatil dvouroční hereckou školu. Ještě než odpromovala, objevila se v několika malých rolí ve filmech jako Jerry Maguire (Jerry Maguire – 1996) nebo Kozy, kozy, kozyčky (Breast Men – 1997), kde se dokonce objevila po boku hereckých hvězd jako David Schwimmer (Přátelé, Šest dní sedm nocí) nebo Chris Cooper (Agent bez Minulosti, Patriot). Během let 1995-96 se objevila v “Lois and Clark the New Adventures of Superman”, kde ztvárnila Lanu Lang.
Opět se vrátila v roli Calleigh Duquesne v Kriminálce Miami (CSI Miami – 2002-2006), nebo v A. Sorkinově seriálovém dramatu The West Wing (2000-02,2006) jako Ainsley Hayes.
Sama se také dobrovolně přihlásila do programu “Young Storytellers”. Program při kterém navštěvuje základní školy a povídá si s dětmi, především o jejich talentu atd. Zároveň pracuje v charitě pro podporu lidí bez domova. Jako koníček má dekorace interiéru, nejraději má Španělský styl z roku 1921. Emily je vášniva hráčka pokeru. Hru jí, jako malou, naučil její otec. Zúčastnila se dokonce turnaje celebrit (v pokeru). Báví ji i skládání puzzlí.

Adam Rodriguez (Eric Delko - do 8. řady)

Měří 182 centimetrů a je ve znamení berana. Narodil se 2. dubna 1975 v New Yorku (New York, USA). Jeho celé jméno zní Adam Michael Rodriguez. Otec se jmenuje Ramon (pracuje na Collage v BrAdam Rodriguez ooklynu), matka Janet a mladší sestra Vanessa. Jako první muž z jejich čtyřleté generace nemusel narukovat do armády.
Vystudoval střední školu a Clarkstown High School North v New York City. Chtěl se stát dokonce i dřevorubcem. Než se stal hercem pracoval jako burzovní makléř. Jeho první láskou byl baseball. Učí se hrát na kytaru. Mihl se v reklamě na Coca-Colu.
Objevil se ve videoklipu Jennifer Lopez "If You Had My Love" a pak i se seriálovým kolegou Rory Cochranem ve videoklipu "Many Man" společně s Jennifer Lopez a 50 Cent's. Je částečným vlastníkem restaurace "Dolce" v Los Angeles, jejíž spolumajitelem je Ashton Kutcher. Koupil dům v Puerto Ricu a chtěl by navštívit Kubu. Od roku 2007 žije ve Venice (Californie, USA).
V roce 2003 byl vyhlášen časopisem People Magazine's za nejsexy muže. Byl také nominovaný na "Imagen Award 2005" za nejlepší vedlejší tv roli (CSI: Miami). Pro CSI: Miami se musel naučit potápět - bral hodiny potápěčského kurzu a naučil se mluvit rusky (1. řada, 16. díl - Evidence of Things Unseen (Nekalá konkurence)). Z jeho filmografie můžeme jmenovat třeba seriálové role v Právo a pořádek, Policie New York, Roswell nebo Odpočívej v pokoji a z filmů poté Impostor: živá zbraň či Zkřížené cesty. Ale hlavně se proslavil v Kriminálce Miami jako kriminalista Eric Delko.

Rory Cochrane (Tim "Speed" Speedle - do 3. řady)

Narodil se 28. února 1972 v Syracuse (New York, USA). Jeho matka, Nicky Rory CochraneCochrane, je indiánského původu, otec je Ir. Dětsví strávil v Anglii. Po návratu do USA získal vzdělání v New Yorku,kde absolovoval střední školu LaGuardia High School of Performing Arts.    Jeho filmový debut ve snímku A Kisss Before Dying v roce 1991 trval pouze 15 sekund. Jeho zatím nejznámější filmová role byla ve snímku Dazed and Confused v roce 1993. Čtyři roky žil s Renée Zellweger. V roce 2004 si zahrál v CSI: Miami jako Tim Speedle.

 

 

Sofia Milos (det. Yelina Salasová - do 4. řady)

Narodila se 27. září 1965 v Zürichu (Švýcarsko). Její otec je Ital a maSofia Milostka pochází z Řecka. Studovala pilně herectví v Beverly Hills Play House. Její předešlé jméno je Mee-loz. Domluví se anglicky, italsky, francouzsky a německy a dokáže i plynule mluvit řecky a španělsky. Především se zajímá o přírodní vědy.

 

 

 

 

Kim Delaney (Megan Donner - do 11. dílu 1. řady)

Narodila se 29. listopadu 1959 ve Philadelphii (Pennsylvania, USA). Pochází z 5 Kim Delaneysourozenců. Vystudovala dívčí Vysokou katolickou školu. Pracovala jako model pro agenturu Elite. Po dokončení studia odjela do New Yorku, kde byla také zaměstnaná jako model. Současně studovala herectví se slavným instruktorem Billem Esperem. První její větší role byla v rodinném seriálu All my children, kde hrála puberťačku Jenny Gardner Nelsonovou. Byl natočen mezi lety 1981 - 1984. V roce 1994 hrála ve svém prvním filmu, který se jmenoval The Force. Od té doby si Kim zahrála role v seriálech Tour of Duty, NYPD Blue (její nejznámnější role), Philly a CSI: Miami. V roce 2005 si také zahrála roli v seriálu The O.C.a v březnu 2007 začne televize Lifetime vysílat seriál Army Wives. Kim byla vdaná dvakrát. Poprvé v letech 1984 - 1988 s hercem Charlesem Grantem a podruhé také s hercem Josephem Cortesem v letech 1989 - 1994. V roce 1990 se jí narodil syn Jack Philip Cortese. Z CSI: Miami odešla, protože jí stále to vyšetřování, připomínalo smrt svého manžela.

Jonathan Togo (Ryan Wolfe - od 3. řady)

Narodil se 25. srpna 1977 v Rocklandu (Massachusetts, USAJonathan Togo). Jeho pravé jméno zní Jonathan Frederick Togo.  Otec je ukrajinský Žid, matka je italsko ruského původu. V roce 1995 úspěšně dokončil studium na Rockland High School. Na Vassar College vystudoval divadlo. Hrál v několika hrách včetně "Our Country's Good", za kterou obdržel cenu Margaret Thatcher Kazan. Na televizní obrazovce se objevil hned v několika seriálech ("Special Unit 2", "Soudkyně Amy (Judging Amy)," "Právo a pořádek (Law & Order)," "Ed," a "Porota (The Jury)"). Největší úspěch zaznamenal s filmem „Tajemná řeka (Mystic River)" (2003), vedle toho hrál ve snímcích „Raccoon" (2004) a "Up."

Rex Linn (det. Francis "Frank" Tripp)

Narodil se 13. listopadu 1956 v Ochiltree County. Jeho pravé jméno zní Rex Maynard Linn. VyrůstRex Linn al na venkově ve Spearmanu (Texas, USA) se sourozenci (James Paul II a Rhonda Lou). Vystudoval Spearman Elementary a Spearman Junior High School. Jeho první veřejné vystoupení bylo jako bubeník se svou kapelou "The Beach Bums". V roce 1969 se jeho rodiče přestěhovali do Oklahoma City, zde dělal jeho otec právníka. Rex tu studoval "Heritage Hall" a pak "Casady High School", nezávislá škola, která spolupracolvala s Biskupskou církví, zaměstnávala na částečný úvazek v Oklahomské zoo - tady si Rexx vybudoval lásku k zvířatům. Když viděl Jacka Nicholsna ve filmu "Přelet nad kukaččím hnízdem", rozhodl se být hercem. zezačátku měl malé skoro-bezvýznamné role, ale dopracoval se až k filmům: “My Heroes Have Always Been Cowboys” (1991), “Thunderheart” (1992), “Sniper” (1993), "Cliffhanger" (1992), "Cockfight" (2004), "Zodiac" (2005), "Abominable" (2006), "The Garage" (2006). Hrál v seriálech: “Northern Exposure,” “Raven”, “The Adventures of Brisco County Jr.” a v "Kriminálce Miami".

Eva Larue (Natalia Boa Vista - od 4. řady)
Narodila se 27. prosince 1966 v Long Beach (Kalifornie, USA). Celeva-larue.jpgé její jméno zní Eva Maria LaRuy. Má portorický, francouzský, nizozemský a skotský původ. Už od šesti let začala působit v reklamách, často zpívala na sportovních akcích. Jako teenager se zúčastnila několika soutěží krásy a v roce 1984 byla dokonce korunovaná na Miss California Empire v Irvinu. Hrála např. Dr. Mariu Santos Greyovou v seriálu All my children v letech 1993 až 1997 a znovu pak mezi lety 2002 až 2005. Tato postava ji přinesla cenu Emmy za vedlejší roli v dramatickém seriálu. V roce 2005 začala hrát kriminalistku Natalii Boa Vistu v seriálu Kriminálka Miami.
Hrála ještě například ve filmech Barbaři (1987), Dangerous Curves (1988), Ghoulies III: Ghoulies Go to College (1991) a Robo Cop 3 (1993).

 

Megalyn Echikunwoke (Dr. Tara Price - od 7. do 8. řady)

Celým jménem MegMegalyn Echikunwoke alyn Ann Echikunwoke se narodila 28. května 1983 ve Spokane (Washington, USA). Je dcerou nigerského otce a bílé američanky. Má bratra jménem Miki a sestru Misty. Je známá především rolemi v seriálech. Ztvárnila např. Nicole Palmer v první řadě seriálu 24 hodin, Isabelle Tyler ve 4400 a Taru Price v CSI Miami. Z filmů se zmíním jen o jednom, zatím nejznámnějším z její filmografie, a to o filmovém dramatu Fix (2008, USA), kde ztvárnila roli Carmen.

 

Eddie Cibrian (Jesse Cardoza - od 8. do 9. řady)

Narodil se 18. června 1973 ve městečku Burbank (Kalifornie, USA). Od mala byl velice nadaný sportovec. Jeho první příležitost, jak se dostat před kameru a zároveň získat reputaci, přišla už ve 12 letechEddie Cibrian, kdy natáčel reklamní spot pro značku Coca-Cola. Po ní se objevil v mnoha dalších televizních reklamách v nichž doslova exceloval. Po nástupu na střední školu se ale rozhodl skoncovat s hraním a začít tvrdě sportovat. Byl všesportovně založený, neexistoval sport, který by neovládal na jedničku, tudíž střední školu absoloval s mnoha prestižními cenami. Nastoupil na věhlasnou vysokou školu UCLA a pokračoval ve své sportovní kariéře, až do svého zranění. Eddie nemohl dál sportovat, rozhodl se tedy vrátit zpět k herectví. Ihned poté dostal několik reklamních nabídek a zakrátko byl obsazen do televizního speciálu Kids Killing Kids. Následující dva roky prožíval roli Matta Clarka v seriálu Mladí a neklidní. Epizodní role dostal i v seriálech jako Beverly Hills 90210, Sabrina - mladá čarodějnice, Baywatch Nights nebo Báječní a bohatí. Následovala role v telenovele Sunset Beach a v televizním filmu stanice CBS - Návrat Hitmana. Na stříbrném plátně se objevil až ve filmu Polibek (1998). Následuje akční film s Chuckem Norrisem Loganová válka (1998). V roce 2005 se objevil ve filmu Jeskyně, kde ztvárnil postavu Tylera, jednoho z profesionálních průzkumníků, kteří vedou tým nejlepších světových jeskynních potápěčů a neustále vyhledávají nová a nová dobrodružství. V témže roce dostal hlavní roli v sci-fi seriálu Invaze, kde hraje obětavého strážce amerického národního parku Russella Varona, následuje film rozcestí (2009), avšak v seriálech vystupuje i nadále. Nyní je známý jako kriminalista Jesse Cardoza z Kriminálky Miami, kterou ztvárnil po celou osmou řadu a naposledy se objeví v prvním díle deváté série.