Jdi na obsah Jdi na menu
 


CSI tým z New Yorku

Gary Sinise
(Mac Taylor)

Gary Sinise se narodil 1Gary Sinise7. března 1955 v Blue Island (Illinois, USA). Byl nominován na Oskara za své ztvárnění plukovníka Dana, kterého hrál po boku Toma Hankse v Oskarem oceněném filmu Forrest Gump. Vedle Toma Hankse hrál také v „Apollo 13“, vedle Mela Gibsona ve filmu Ransom a v psychologickém thrilleru DePalmy Snake Eyes. Dále hrál ve sci-fi thrilleru Imposter v Reindeer Games Johna Frankenheimera, v Mission to Mars DePalmy a The Green Mile Franka Darabona. Sinise režíroval a koprodukoval adaptaci Steinbeckova románu Of Mice and Men , kde hrál vedle Johna Malkovichea a také režíroval Miles from Home, v kterém hrál Malkovich, Richard Gere, Kevin Anderson a Helen Hunt. Ve věku 18 let se Sinise stal spoluzakladatelem slavného Steppenwolf Theater Company v Chicagu, kde pracoval jako umělecký vedoucí sedm let. Od té doby zaznamenal úspěchy na jevištích po celém světě, například na Broadwayi ve hře One Flew Over the Cukoo`s Nest a The Grapes of Wrath.

Mac Taylor

Místo narození: Chicago (Illinois, USA)
Datum narození: neznámé
Hodnost: Detektiv
Oslovení: Mac

Pochází z větrného města Chicago. Sloužil u námořní jednotky Spojených států a po propuštění přesídlil do New Yorku. Macův otec zemřel na malobuňečnou rakovinu plic. V posledních osmi měsících svého života strávil v posteli a na umělé výživě. Mac z tohoto Mac Taylordůvodu začal věřit v právo jednotlivce na důstojnou smrt. A ačkoliv ho otec prosil o to, aby ho odpojil, Mac to nemohl udělat (3x09 And here´s to you, Mrs. Azrael). Mac byl ženatý s Claire Conrad, na kterou často vzpomíná. Neměli spolu žádné děti, ačkoliv Claire měla dítě jménem Reed Garrett, z předešlého vztahu, které ale dala k adopci. S Reedem se Mac setká v 3. řadě. Mac jednou Claire popsal jako atletku, s hnědými kudrnatými vlasy a velkýma modrýma očima. Claire zemřela při útocích na WTC 11. září 2001 a její smrt ho trápí dodnes a způsobuje mu chronickou nespavost. Mac se po její smrti zbavil všeho, co mu ji připomínalo, kromě fotografií a plážového míče, který nafoukla. O něm také řekl: "její dech je stále uvnitř" (1x01 Blink - Mrkání). Její pozůstatky nebyly nikdy nalezeny v troskách WTC (3x15 Some buried bones). Nyní je Mac Taylor hlavním vyšetřovatelem týmu oddělení kriminálky. Má hodnost detektiva. Neustále pracuje, je workoholic. Mac ukázal že bude ochraňovat za každou cenu tři věci: čest jeho vlasti (svou vojenskou službou), bezpečnost svého města (svou prací v CSI) a bezúhonnost své laboratoře (svým rozhodnutím vyhodit Aiden Burn v druhé řadě). Mac věří v řízení se důkazy, nevěří intuici. Při pohledu na místo činu má vždy na mysli Venezianovu teorii kvantové fyziky - vše je propojené. Přemýšlí tak, že pokud on a jeho tým dokážou najít spojení, tak mohou také vyřešit zločin.

Melina Kanakaredes
(Stella Bonasera)

Narodila se 23. dubna 1967 Akron (Ohio, USA). Na sebe upozornila především během účinkování v úspěšném televizním seriálu Providence, dále seMelina Kanakaredes představila v seriálech New York News, Leaving LA, NYPD Blue. Za ztvárnění role v seriálu Guiding Light byla dvakrát nominována na cenu Emmy. Z celovečerních snímků lze zmínit roli ve filmu Dlouhý polibek na dobrou noc. Tato půvabná herečka, jež nezapře své řecké předky, debutovala na divadelních prknech již v osmi letech, vystudovala herectví na univerzitách v Ohiu a v Pittsburghu. Nyní se věnuje především televizní tvorbě. Eddie Cahill jako detektiv Don Flack. Tohoto sedmadvacetiletého herce můžete znát především jako Taga Jonese, partnera Rachel z veleúspěšného seriálu Přátelé. Menší role si zahrál i v seriálech Sex ve městě, Dawsonův svět či Charmed, přičemž svůj herecký debut si odbyl loni v celovečerním snímku Miracle o vítězství amerického hokejového družstva na zimní olympiádě v roce 1980. Sehrál v něm postavu brankáře Jima Craiga. V roce 2001 byl v hlasování na E! Entertainment označen za jednoho z nejvýraznějších talentů novodobé americké kinematografie. Momentálně dokončuje práce na snímku Lords of Dogtown.

Eddie Cahill
(Donald "Don" Flack)

Narodil se 15. ledna 1978 v New York City (New York, USA). Tohoto sedmadvacetiletého herce můžete znát především jako Taga Jonese, partnera Rachel z veleúspěšného seriálu Přátelé. Menší role si zahrál i v seriálech Sex ve městě, Dawsonův svět či Čarodějky, přičemž svůj herecký debut si odbyl loni v celovečerním snímku Miracle o vítězství amerického hokejového družstva na zimní olympiádě v roce 1980. Sehrál v něm postavu brankáře Jima Craiga. V roce 2001 byl v hlasování na E! Entertainment označen za jednoho z nejvýraznějších talentů novodobé americké kinematografie. Momentálně dokončuje práce na snímku Lords of Dogtown.

Hill Harper
(Dr. Sheldon Hawkes)

Narodil Hill Harperse 17. května 1966 v Iowa City (Iowa, USA). Tento sympatický černošský herec má za sebou už pěknou řádku rolí, nejvíce však zaujal veřejnost v roce 2004, kdy účinkoval v seriálu The Handler, za nějž obdržel nominaci na Golden Satellite Award. Za zmínku stojí i jeho účast v sériích City of Angels, Pohotovost, The Sopranos, Fresh Prince z Bel-Air, Ženatý se závazky, NYPD Blue a The Cosby Show. Z celovečerních snímků lze jmenovat filmy Love, Sex and Eating Bones, America Brown, The Badge či The Skulls. Kromě filmového herectví se věnuje i divadlu, je členem uznávaného bostonského souboru Black Folk´s Theater Company. Studoval práva na Harvardu.

Carmine Dominick Giovinazzo
(Danny Messer)

Narodil se 24. srpna 1973 Staten Island (New York, USA). Má italské, norské a britské předky. Původním životním snem Carmina Giovinazza byla kCarmine Giovinazzoariéra profesionálního hráče baseballu, série zranění ho ale dovedla k herectví. Po konci studií se věnoval tvorbě nízkorozpočtových, nezávislých filmů, průlom přišel až s rolí v pilotním snímku k seriálu Buffy – zabíječka upírů. Jeho filmové portfolio zahrnuje účast na snímcích Černý jestřáb sestřelen, The Red Zone, Billy´s Hollywood Screen Kiss, For Love of the Game. Co se týče televize, účinkoval například v seriálech The Guardian či Providence. Pozoruhodné je, že prostředí, v němž se seriál C.S.I. odehrává, mu není vůbec cizí – jeho otec a sestra pracují jako důstojníci u newyorské policie, jeho nevlastní bratr je dokonce detektiv. Když se Giovinazzo nevěnuje hraní, tráví čas malbou, skládáním básní a hrou na kytaru.

Vanessa Ferlito
(Aiden Burn - jen v 1. řadě)

Zahrála si drobné role jako například ve filmu Spider-man 2, v úspěšném Vanessa Ferlitoseriálu 24 hodin, kde ztvárnila postavu Claudie Salazarové nebo v seriálu Právo a pořádek. Uvidíme ji i v nově očekávaném snímku Grind House režiséra Quentina Tarantina a Roberta Rodrigueze. Vanessa je vegetariánka, která bojuje za práva zvířat.

 

 

 

 

Anna Belknap
(Lindsay Monroe - od 2. řady)

Anna Belknap má za sebou účast v řadě televizních seriálů (Medical Investigation, The Anna BelknapHandler, Dead Line ad.), před filmovou kamerou debutovala v nezávislém hraném snímku The Reality Trap. Objevila se také v několika divadelních produkcích mimo Broadway. Narodila se v Maine, vystudovala Middlebury College a získala titul Master of Fine Arts v American Conservatory Theater.

 

 

Robert Joy
(Sid Hammerback - od 2. řady)

Narodil se 17. srpna 1951 v Montrealu (Quebec, Kanada), ale vyrůstal na Newfounlandu. Jeho matka se jmenuje Flora Louise (rozená Pike) a otec a Josef Clifton Joy.